North Cyprus Hire Car | North Cyprus Rent A Car | Sevener Group | Mediterranean Rent A Car | North Cyprus Taxi Services | North Cyprus Rental House | North Cyprus Flight Ticket | Restaurant | Cyprus Rent A Car

About Cyprus

Kuzey Kıbrıs her mevsimde sizlere olumlu, olağanüstü, eğlenceli, mistik, manevi ve huzurlu bir tatil ortamı sunar. Akdenizin 3. Büyük adası olan Kıbrıs tarihin her döneminde gerek staratejik ve politik, gerekse ticari ve dini açıdan arzulanmış ve bu çekiçiliğini hiçbir zaman kaybetmemiştir.


Kuzey Kıbrıs, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Africa’nı kesiştiği noktadadır. En yakın komşuları Güney Kıbrıs, Türkiye, Lübnan, Yunanistan, Mısır, İsrail ve Suriye’dir. 396 kmlik sahil şeridi; eşsiz kumsal, düzlük ve dağların harmanlanmasından oluşur. Dahası tarihi geçmişi ve konumu nedeniyle Kuzey Kıbrıs birçok yönden doğu ve batı kültürünün sentezini yansıtmaktadır. Onbirbin yıldan eski zengin kültürel mirası adanın dört bir yanında kendini anıtlar, tarihi binalar ve eski şehirleriyle gözler önüne sermektedir.


Kuzey Kıbrıs’ın, Avrupa Natura-2000’e ait altı farklı bölgesi bulunmaktadır. Buna ek olarak ayni oluşumun içinde 20 farklı kaplumbağa yumurtlama alanı bulunmaktadır. Ayrıca kumlu sahilleri ile yerli ve vahşi eşekleri IFF’in öncelikli görülmesi gerekenler listesinde yer almaktadır.


Bizans Dönemi (MS 324-1119), Erken Frenk Dönemi (1191-1192), Lusignan Kralığı (1192-1489), Ceneviz İşgali (Mağusa) (1373-1464), Venedik Sömürge Dönemi (1489-1571), Osmanlı Dönemi (1571-1878) ve İngiliz Sömürge Dönem’inden (1878-1960) birçok farklı tarihi eser adanın dörtbir yanında bulunmaktadır. Ama özellikle Mağusa bütün bu kültürlerin zenginliğini bir yerde toplar.


Turizim Kuzey Kıbrıs’da gelişmekte olan önemli sektörlerdendir. Buna paralele olarak Ada’da 5 yıldızlı lüks otellerden tatil köylerine kadar farklı çeşitlilikte konaklama imkaanları bulunmaktadır. Doğal güzelliği ve kültlürel mirasına ek olarak Ada ziyaretçiler için golf oynama, kaplumbağa ve kuş gözlemle, tüplü dalış, eco/agro turizim ve geleneksel köy festivalleri gibi bir çok aktiviteyi de sunmaktadır.


Special Offers

FLASH PRICE for CAR RENTAL


APRIL to June

DAILY RENTAL 14 STG. > PER CALENDAR MONTH 350 STG.


NOVEMBER to MARCH


DAILY RENTAL 11 STG. > PER CALENDAR MONTH 290 STG.

image